Strony

Joachim Brudzinski

Joachim Brudzinski

wtorek, 1 lipca 2014

Świadome wybory kluczem do dobrobytu

Ktoś przeczyta tytuł tego artykułu i powie zapewne „Ale propaganda! Daj pan spokój”. Hasło może i brzmi nieco patetycznie, ale tak naprawdę niesie za sobą olbrzymią prawdę o systemie politycznym, który wywalczyliśmy po ponad 50 latach komunistycznego dyktatu. Jaka to prawda? Ano taka, że to my sami kształtujemy oblicze naszej polityki, a co za tym idzie obraz naszego kraju i jego przyszłe losy. To my, obywatele, wybieramy naszych przedstawicieli do parlamentu. To my dajemy im realną władzę i pozwalamy z niej korzystać. Wszystko fajnie, pięknie, ale gdyby przeciętnego wyborcę spytać, kim jest Joachim Brudziński, większość pewnie by nie wiedziała.
Taka to jest nasza wiedza polityczna. Głosujemy tak, jak nam każą liderzy wszystkich partii. Wskazują nam jedynki, mamią mniej lub bardziej znanymi nazwiskami. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnie wybory do Europarlamentu, gdzie politycy – nie tylko z Platformy Obywatelskiej – postanowili przewieźć się na popularności celebrytów oraz sportowców. Takie nazwiska jak Tomasz Adamek (bokser, startował z listy Solidarnej Polski), albo Otylia Jędrzejczak (utalentowana pływaczka i medalistka olimpijska na liście Platformy Obywatelskiej) dla przeciętnego zjadacza chleba mówią więcej niż Joachim Brudziński. Wywiady jednak pokazały, jak nikła wiedzę na temat polityki posiadają znani i lubiani.

Czy takich ludzi potrzebuje nasz kraj? Zdecydowanie nie. Nasz kraj potrzebuje doświadczonych polityków, ludzi wykształconych i z wiedzą na temat gospodarki, ekonomii oraz  polityki światowej. Potrzebujemy sprawnych dyplomatów i ludzi, dla których polityka to przede wszystkim powołanie, wielka odpowiedzialność  i ciężka praca, a nie ścieżka kariery i łatwe pieniądze. Potrzebujemy ludzi, którzy swoją pozycję już dawno ustanowili ciężką pracą i nie potrzebują dorabiać się w polityce. Potrzebujemy ludzi, dla których rola posła to misja, a jej celem jest ogólny dobrobyt. Czy takim człowiekiem jest Joachim Brudziński? Ja ci tego nie powiem, ale mogę ci pomóc w wyrobieniu opinii. Ten blog powstał właśnie z tego powodu, by dać wyborcom wiedzę na temat polityków. Ja akurat na tapetę wziąłem Brudzińskiego, ponieważ jest jednym z mniej rozpoznawalnych polityków, który jednak według mojej oceny robi robotę wartą docenienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz