Strony

Joachim Brudzinski

Joachim Brudzinski

czwartek, 26 czerwca 2014

Joachim Brudzinski

Urodzony w Świerklańcu 4 lutego 1968 roku. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu oraz Wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego w specjalności nauki polityczne z uprawnieniami pedagogicznymi, gdzie uzyskał tytuł zawodowy magistra politologii. Odbył podyplomowe studia w specjalności pedagogika oraz studia doktoranckie na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, których nie ukończył. Zajmował się badaniami nad gospodarką morską na Pomorzu Zachodnim po 1945.
Był pomysłodawcą i założycielem Morskiego Centrum Informacji Zawodowej w Szczecinie, która zajmuje się podnoszeniem kwalifikacji zawodowych polskich marynarzy i rybaków na międzynarodowym rynku pracy.
Sam pływał na statkach handlowych i rybackich. Pracował jako współpracownik i dziennikarz w Polskim Radiu Szczecin w którym to zajmował się problematyką gospodarki morskiej. Był rzecznikiem prasowym Urzędu Morskiego w Szczecinie, wykładowcą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Policealnym Studium Administracji, pełnił funkcję kuratora sądowego.

Od 1991 roku należał do Porozumienia Centrum, następnie przystąpił do PiS. Od sierpnia 2002 do lipca 2006 do stycznia 2008 pełnił funkcje sekretarza generalnego. Od 2006 roku zajmował stanowisko przewodniczącego zarządu głównego PiS, który został zlikwidowany 10 października 2009. Tego samego dnia objął funkcję przewodniczącego nowego ciała partyjnego, wybrany został ponownie na tą funkcję 23 listopada 2013 roku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz